FAQs

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Poniżej znajduje się lista pomocnych pytań i odpowiedzi na temat planu serwisowania sprzętu foto & video. Jeśli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami w dowolnej chwili za pośrednictwem poczty e-mail lub dzwoniąc pod numer + 48 516 55 88 78

Q?

Czy można u was dać do wyczyszczenia i przeglądu aparat ZENIT 12xp

A.

Tak. Z uwagi na wiele pytań w tej sprawie postanowiliśmy reaktywować serwisowanie sprzętu analogowego, ale przy wycenach nie bierzemy pod uwagę ich wartości handlowej lecz wartość użytkową oraz koszt naszej specjalistycznej pracy. Zatem serwisowanie np. aparatów ZENIT oraz tego typu podobnych musi kosztować nie mniej jak 250-300 zł. Jest to tym samym oferta skierowana TYLKO I WYŁĄCZNIE do osób które cenią sobie wysoką jakość usługi, a nie najniższą cenę.

Q?

Gdzie macie techników?

A.

Naprawy są delegowane do "zewnętrznych partnerów" czyli naszych techników, pod innym adresem w mieście, z uwagi na to iż na recepcji serwisu nie mamy odpowiednich warunków do przeprowadzania napraw.

Q?

Chciałbym zapytać o cenę przeglądu i czyszczenia canona 600D. Aparat ma kilka lat i chciałbym zrobić mu małe “spa”.

A.

Zapraszamy, również mamy tego typu usługę: Przegląd konserwacja aparatów

Q?

Po jakim czasie od oddania sprzętu otrzymam informacje o wycenie?

A.

Wyceny ogólnie do kilku dni roboczych, na co wpływ mają czynniki niezależne, np: kolejka klientów.

Q?

Ile kosztuje wycena?

A.

Standardowo 0 złotych, zatem byłoby nieprawdą, że wyceny w naszej firmie są odpłatne. Owszem wyjątkowe przypadki mogą wiązać się z wyjątkowo symboliczną opłatą 50 zł , ale to jest indywidualnie ustalane podczas przyjęcia sprzętu do serwisu.

Q?

Co mam zrobić, jeśli czujnik obrazu zostanie zakurzony? Czy mogę sam wyczyścić matrycę?

A.

Znamy wiele przypadków zniszczenia filtra przetwornika obrazu podczas samodzielnego nieumiejętnego czyszczenia. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, lepiej nie podejmuj się takiej czynności. Zaoszczędzisz na czyszczeniu np. 100 zł , ale wydasz na nową matrycę np. 2000 zł. Ze względu na bardzo delikatną naturę czujnika obrazu, zalecamy skontaktowanie się z naszym serwisem. 

Q?

Wysłałem do serwisu e-mail kilka dni temu, i jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Czy odpowiadacie na e-maile?

A.

Tak. Generalnie odpowiadamy na wiadomości e-mail w ciągu 1-48 godzin roboczych. Tylko w wyjątkowych przypadkach np okres urlopowy lub chorobowy może być to przejściowo utrudnione.

Q?

Czy po naprawie serwis wydaje uszkodzone części?

A.

Przede wszystkim w jakim celu firma miałaby to czynić? To nie ma nic wspólnego z rzetelnością firmy. Serwis nie wydaje uszkodzonych części zgodnie z Ustawą z dnia 27.04.2001r. o odpadach Art.25. Ust.2.

Q?

Co się stanie jeśli nie odbiorę sprzętu?

A.

Standardowy czas na odbiór do 2 dni roboczych pracy serwisu po wysłaniu info o możliwości odbioru. Powyżej tego terminu mogą zostać naliczone opłaty 2 zł za każdy dzień kalendarzowy, za bezumowne przechowywanie sprzętu w serwisie.

Q?

Jak długo trwa naprawa?

A.

Wszystkie naprawy są realizowane bez zbędnej zwłoki. Czasem na następny dzień, a czasem za tydzień. Należy pamiętać, że na czas realizacji zawsze wpływ ma kilka czynników. Potrzebujesz ekspresowej naprawy, poinformuj nas o tym, w zamian za pozytywne opinie na platformach społecznościowych, zrobimy wszystko aby naprawa została wykonana na Twój czas.

Q?

Czy zajmujecie się sprzętem, który jest jeszcze na gwarancji?

A.

Owszem, ale naprawa będzie wykonana odpłatnie. Jest to świetna opcje jeśli zależy ci na czasie przywrócenia sprzętu do sprawności. Naprawy tego typu na wyraźną prośbę serwis wykonuje poza kolejnością.